14. září 2022-středa-Rohulánovi-Praha, Staroměstská radnice-prohlídka s průvodcem

KČT Náchod

14. 9. 2022

14. září 2022-středa-Rohulánovi-Praha, Staroměstská radnice-prohlídka s průvodcem

Odjezd z Náchoda do Prahy vlakem v 7.03
Jízdné si platí každý sám. Sejdeme se po vystoupení z vlaku v Praze na Hlavním nádraží a společně přejdeme na Staroměstské náměstí.
Nejprve si ukážeme na dobových snímcích, jak se radnice stavebně vyvíjela a jak vypadalo její nejbližší okolí. Poté se podíváme do historických sálů. V kapli budeme mít možnost podívat se do vnitřku orloje, kde pochopíte, jak vlastně ti apoštolové pochodují a jak kokrhá kohout.  Ve staré soudní síni budeme obdivovat sochy z doby Václava IV. tzv. krásný sloh a přečteme si heslo, které měli soudci stále před očima. Na Brožíkových rozměrných obrazech se pokusíme určit důležité historické postavy a v Jiříkově síni si prohlédneme dobovou výzdobu na stěnách. Poté se vydáme do podzemí a všechny radniční domy projdeme sklepením. I tam na vás čekají mnohá překvapení. Na závěr vystoupáme na věž a podíváme se na centrum města pěkně z ptačí perspektivy.
Místa jsou ještě volná. Předem vybíráme příspěvek na průvodkyni 100 Kč. Pokud máte zájem jet s námi, zavolejte na mobil: 608935310 (J. Rohulán)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..