Pozor!!. Změna termínu na 21. září 2022-středa-Rohulánovi-Praha, Staroměstská radnice-prohlídka se 2 průvodkyněmi

21. 9. 2022

Pozor!!. Změna termínu na 21. září 2022-středa-Rohulánovi-Praha, Staroměstská radnice-prohlídka se 2 průvodkyněmi

Počasí nám přálo. Jeli jsme vlakem. Bylo nás 32 a většina takto Prahu a vnitřek radnice  ještě neviděla..   JR

Vzhledem k tomu, že v původním termínu 17.9. bude 1 průvodkyně na léčení, překládáme zájezd do Prahy o týden později, t.j. na 21.09.2022. 

Milí přátelé,

co platilo včera, neplatí již dnes. Zájezd do Prahy na Staroměstskou radnici se nám komplikuje a zdražuje. Přihlásilo se 40 osob.
1) Musíme vytvořit dvě skupiny po max. 20 osobách.  První skupina si prohlédne radnici  s průvodkyní  radnice v 10.00 hod., druhá skupina ve 12.30 hod. Druhé skupině se bude věnovat paní Kratochvílová vně radnice od 10.00 hod. první skupině poté, co skončí prohlídka radnice první skupiny. t.j. okolo 11. hod.  Napište prosím obratem, zda pojedete a pokud ano, do které skupiny chcete být zařazeni. Odpovězte i tak, že Vám to je jedno. V případě, že tímto způsobem nedáme dohromady dvě skupiny po 20 lidech. rozdělím účastníky zájezdu do skupin sám.
2) Kolik zaplatíte? Cena pro toho, kdo neplatil zálohu na průvodkyni 100 Kč:
    200 Kč – vlak do Prahy a zpět
    170 Kč – vstupné na radnici pro jednu osobu včetně průvodkyně pro vnitřní prostory radnice, pokud bude ve skupině 20 osob.
    10o Kč – průvodkyně paní Kratochvílová
Vezměte si prosím s sebou svačinu. Na oběd tentokrát nepůjdeme společně, protože budeme rozděleni do dvou skupin s časově nestejným ukončením akce.
Peníze na paní Kratochvílovou (100 Kč) a vstupné na radnici včetně průvodkyně (170 Kč)  vybereme ve vlaku při cestě do Prahy.  Po skončení 2 prohlídek akce končí, odjezd zpět do Náchoda si naplánujte podle svých představ.  Rohulánovi plánují odjezd z Prahy vlakem v 16.08 hod. Kdo bude chtít, může se k nám připojit.       Jarda R.
Odjezd z Náchoda do Prahy vlakem v 7.03
Jízdné si platí každý sám. Sejdeme se po vystoupení z vlaku v Praze na Hlavním nádraží a společně přejdeme na Staroměstské náměstí.
Nejprve si ukážeme na dobových snímcích, jak se radnice stavebně vyvíjela a jak vypadalo její nejbližší okolí. Poté se podíváme do historických sálů. V kapli budeme mít možnost podívat se do vnitřku orloje, kde pochopíte, jak vlastně ti apoštolové pochodují a jak kokrhá kohout.  Ve staré soudní síni budeme obdivovat sochy z doby Václava IV. tzv. krásný sloh a přečteme si heslo, které měli soudci stále před očima. Na Brožíkových rozměrných obrazech se pokusíme určit důležité historické postavy a v Jiříkově síni si prohlédneme dobovou výzdobu na stěnách. Poté se vydáme do podzemí a všechny radniční domy projdeme sklepením. I tam na vás čekají mnohá překvapení. Na závěr vystoupáme na věž a podíváme se na centrum města pěkně z ptačí perspektivy.
Pozvánka zde: